O naší společnosti

Profil společnosti

Vznik a vývoj obchodní značky ZVU Servis a. s.

ZVU Servis a.s. je strojírenským výrobním podnikem orientujícím se na kusové a malosériové dodávky sestav strojů, svařenců a ocelových konstrukcí pro různá průmyslová zařízení, strojních komponent, nástrojů, přípravků a dílů.

Výroba probíhá na základě dokumentace od zákazníka v souladu s technickými a výrobními evropskými normami definovanými zákazníkem a v souladu s řízením jakosti přípravy výroby a výroby samotné podle EN ISO 9001.

V oblasti komplexní péče o strojírenská zařízení provádí ZVU Servis a.s. generální opravy obráběcích a tvářecích strojů včetně zpracování kompletní dokumentace.

Kromě preventivních prohlídek strojů a běžných oprav nabízíme stálý servis strojního zařízení.

Dále se specializujeme na opravu elektromotorů a elektrických zařízení pracovních strojů.

Metrologické středisko ZVU Servis a.s. se soustřeďuje na provádění oprav a kalibraci měřidel, příp. další metrologické výkony.

Produkce sestává převážně z komplexní výroby to je zámečnických prací přes svařování, obrábění, zušlechťování materiálu, obrábění až po konečné povrchové úpravy.

Společnost vlastní tři výrobní haly o celkové výměře 6000 m2, situované v areálu ZVU a.s. v Hradci Králové.

Haly jsou vybaveny veškerou infrastrukturou potřebnou k efektivní strojírenské výrobě středně těžkého charakteru.

Výrobní haly jsou vybaveny jeřáby o nosnostech 3 t, 5 t a 20 t, rozvodem technických plynů a tlakového vzduchu.

Rozměry výrobků jsou limitovány profilem vstupních vrat do hal 5060 x 3950 mm.

ZVU Servis a.s. je dceřinou společností v koncernu ZVU a.s.

Naše spolupráce může začít zde.

Historie firmy

Vznik a vývoj obchodní značky ZVU Servis a. s.

Obchodní značka ZVU je díky své dlouholeté tradici dobře známá v tuzemsku i na tradičních exportních trzích jako výrobce zařízení pro potravinářský a chemický průmysl, pro ekologii a energetiku.

Historie firmy začíná v roce 1869, kdy byla v místě dnešních průmyslových podniků založena První česká akciová strojírna Hradec Králové. Postupem doby prošel podnik řadou dílčích organizačních začlenění, např. v roce 1921 se stal součástí Škodových závodů Plzeň, v roce 1965 byl zařazen do společnosti Chepos Brno. Svým zaměřením se však stále orientoval na zajišťování výroby zařízení pro cukrovary, pivovary, parní kotle, plynárny a chemické závody.

V 90. letech vzniklo holdingové uspořádání společnosti – různé obory výrobní specializace byly soustředěny v samostatných dceřiných společnostech s cílem maximálně zefektivnit činnosti a procesy v nich probíhající.

Akciová společnost ZVU Servis byla založena v roce 1997.

Zde byly soustředěny převážně obslužné a servisní činnosti pro zbylou část holdingu. Postupem doby se ZVU Servis stal suverénní strojírenskou firmou, která se dnes výrazně orientuje především  na externího zákazníka.
 
ZVU Servis disponuje vlastními výrobními prostory a má možnost rozšířit výrobní i montážní plochu v rámci skupiny ZVU, pokud to zakázka vyžaduje.

 

Projekt

REKONSTRUKCE AREÁLU – ZVU SERVIS

Potřebujete poradit ?

Zajímají vás ještě další podrobnosti?

Zavolejte.

Poradíme si i s náročnými úkoly

Vlastní výrobní kapacity

Potřebné strojní vybavení

Vlastní vývojové kapacity

Dlouholeté zkušenosti

Naši partneři: